за

Привлечна понуда од Opel: Corsa 1.2 Selection за 9.390 евра

Opel уште еднаш потврдува дека никогаш досега не било поповолно да се купи нов автомобил. Corsa со 1,2-литарски мотор со 85 КС и комплетна опрема се купува по цена на Panda.

Актуелните услови на пазарот, при намалена купувачка моќ на граѓаните и заострена конкурентска битка направија цените на новите и користените возила да паднат на историски најниско ниво. Доказ за тоа е последната акција на Opel во која што Corsa се нуди по цена на автомобил од пониска класа.

Opel-Corsa-268348-medium

Овие сензационални понуди обично премолчуваат дека се работи за модел со основен мотор и основно ниво на опрема, што веќе подолго време не е случај, како на нашиот, така и на соседните пазари. Понудата на Opel Corsa по цена од 9.390 евра вклучува солиден 1,2-литарски мотор со 85 КС и ниво на опрема со клима уред, радио со команди на волан, електрика на предните прозорци, централна брава, темпомат, патен компјутер и две воздушни перници. Акцијата на Opel е со ограничен период и ќе трае до крајот на декември.

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Seat Alhambra на супертест на Auto Bild: 100.000 километри без дефект

Полициски маратон: 83.000 казни за брзо возење во еден ден