Нов СУВ-модел на Peugeot: Каде што има 3008 и 5008, има место и за 4008

Електричната изведба нема да биде единствената новина во гамата на Peugeot 308 во следните неколку години. Наскоро ќе стартува со продажба и купе-СУВ, во сегментот на Toyota C-HR, Volkswagen T-Roc и Kia XCeed. Маскирани прототипи од Peugeot 4008 моментно се тестираат по јавните патишта во Германија. На возилото јасно се забележува новиот амблем на Peugeot, … Продолжи со читање Нов СУВ-модел на Peugeot: Каде што има 3008 и 5008, има место и за 4008 Повеќе