за

Како Suzuki Vitara ја укина индустријализацијата на секојдневието

Благиот хибрид е од сопствена конструкција на Suzuki. Можеби тоа ја одоброволи Toyota да започне партнерство со Suzuki, заедничките модели веќе доаѓаат (Across)

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Avatar

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

volkswagen id3 vozenje

Електричниот ID.3 добива специјални гуми од Bridgestone

Nissan Leaf Sibeg Sicilija

Португалија изненадува со продажбата на електрични возила