chevrolet volt

Chevrolet Volt owners charge their Volt electric vehicles Saturday, September 22, 2012 at Serra Chevrolet in Southfield, MI. Chevrolet Volt owners celebrated National Plug-In Day at nine Chevy dealerships across the country to highlight the environmental, economic and other benefits of plug-in electric vehicles. (Photo by Rob Widdis for Chevrolet)

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *