139
19 shares, 139 points

Yamaha продолжува со збогатување на понудата од спортски модели со класичен дизајн. Новиот XV950 Racer е стилски спој на американски крстосувач и безвременски кафе-рејсер.

Инспирирани од минатото, направени за иднината. Тоа е мотото на Yamaha за серијата спортски модели со класичен дизајн, коешто совршено ја отсликува идејата зад овие мотоцикли – спој на традиција со модерна техника. Во последните 60 години Yamaha постојано претставуваше напредни модели коишто се издвојуваа од воспоставените класи мотоцикли. Цената на Yamaha XV950 Racer на европскиот пазар изнесува околу 9.400 евра.

Двоцилиндарецот во V под 60 степени, со воздушно ладење и работна зафатнина од 942 сантиметри кубни, постигнува вртежен момент од 79,5 њутнметри при само 3.000 вртежи и моќност од 52 КС при 5.500 вртежи, од што произлегува и способноста за моќно повлекување уште од најниски вртежи.

Yamaha XV950 Racer


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

139
19 shares, 139 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813