204
26 shares, 204 points

На секој возач му се има случено да пропушти излез од автопат, па мора да ја продолжи рутата до следната клучка. Одлуката се донесува во секунда. Тука се покажуваат добрите и искусни возачи. Но, на некои луѓе воопшто не треба да им се даде волан в рака.

Возачот на оваа снимка од камерите на автопат во Кина нагло запира во средната лента, со намера да причека додека му се ослободи патот до излезот. Тежок камион со полуприколка неуспешно го заобиколува автомобилот, по него наидува уште еден тежок камион, чијшто возач одвај успева да запре на само неколку метри.

Последиците ќе беа многу потешки доколку сообраќајот беше поинтензивен во моментот на незгодата

Полицијата во источнокинеската провинција Жеџијанг ги прегледа шокантните сцени и го откри сопственикот на белиот автомобил. Тој сепак нема да мине неказнето, како што веројатно се надевал, помислувајќи дека не е одговорен за сообраќајната незгода. Ако возилото е неоштетено, тоа не значи и дека не учествувало во незгодата.

Ситуации слични на оваа се случуваат насекаде низ светот, но барем не остануваат мистерии околу нивното настанување – како што овој возач веројатно се надевал.

Како реагираат германските возачи при звук на сирена по автопат?

Volvo „краде“ струја од автопатот и ги искористува останатите возила како батерии

Овој човек блокираше цел автопат за да ја запроси својата девојка

Швајцарија воведува минимална брзина за престигнување на автопат

Кинески возач нападнат од џиновска пила среде автопат


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

204
26 shares, 204 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813