150
20 shares, 150 points

Ова ги надминува и најоптимистичките предвидувања на шведската марка. Воведната серија од новиот теренец XC90 се распродаде за само два дена – преку интернет.

Volvo XC90 First Edition, прва серија од новата генерација на теренскиот знаменосец на шведската марка, се распродаде за само 47 часови од почетокот на продажбата. Ексклузивната и најскапа верзија од теренецот, изработена во 1.927 примероци во чест на годината на основање на фирмата, беше понудена на продажба само преку интернет страницата на Volvo. Врвот во продажбата беше достигнат само еден час по отворањето на приемот на нарачки, кога во просек се продаваа по 7 автомобили во минута. Ова е првпат модел на Volvo да биде достапен само преку интернет. Volvo XC90 First Edition е луксузно опремена изведба на моделот, понудена само во верзијата D5 со новиот дволитарски дизел од генерацијата Drive-E, со моќност од 230 КС и со цена од преку 90.000 евра.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

150
20 shares, 150 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format