152
52 shares, 152 points

Македонскиот увозник за Volvo го додаде новото комби од средната класа V60 во гамата од модели што се достапни за пробно возење. Станува збор за моделска изведба што има солидни корени во традицијата на шведската марка.

Во салонот на увозникот за Volvo за Македонија, на познатата локација во низата по салонот на Kia Motors и продажниот комплекс на Електрометал, достапен е нов модел за пробно возење, кој им значи многу на познавачите и љубителите на марката. Volvo V60 имаше светска премиера под слоганот „Создаден за генерации“ и клиентите во Македонија сега ќе имаат можност да се уверат во тоа.

Основната моделска изведба на конкурентот на Audi A4 Avant и Mercedes C-Class T-Modell чини 47.300 евра, со дволитарски дизел со моќност од 150 КС.

Пробно возење може да се закаже онлајн на: https://premiumags.volvocentar.mk/test_drive

Наскоро се отвора новиот центар на Volvo, изграден според светски стандарди

Увозникот Премиум АГС соопшти дека изградбата на новиот центар за Volvo е во завршна фаза и наскоро ќе следи официјално отворање на првиот салон на марката во Македонија, кој е изведен според актуелните стандарди на Volvo. Тоа ќе овозможи Македонија да добие рамноправно место на светската мапа на Volvo и да ги пречекува потенцијалните клиенти во модерен простор со препознатливиот идентитет на шведската премиум марка.

New photo by Automedia MK / Google Photos

Уште е во тек повикот кон сите возачи на автомобил од марката да го посетат постоечкиот центар на Volvo и да добијат бесплатен преглед и компјутерска дијагностика.

Автомобилите на Volvo по 2020 година ќе возат најбрзо 180 km/h

Освежување за Volvo XC90 и подостапна хибридна изведба

Хибридна навала во Volvo: Цела моделска понуда под напон

Тест: Volvo XC40 D4 Momentum


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

152
52 shares, 152 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format