174
22 shares, 174 points

Volvo Cars има убави вести за сите потенцијални купувачи на автомобил од шведската марка до крајот на годинава. Секој автомобил продаден заклучно со 31.12.2019 ќе биде испорачан со бесплатен сет оригинални зимски тркала од Volvo, односно комплет зимски гуми и алуминиумски бандажи.

Како што наведуваат од македонскиот увозник на марката, зимските тркала на Volvo ги поседуваат највисоките безбедносни стандарди и обезбедуваат најдобра контрола на автомобилот. Во сетовите на тркала се вклучени врвните брендови за гуми, кои се монтираат на оригиналните алуминиумски бандажи од Volvo, а со тоа се добиваат најдобрите возни својства во текот на зимата.

Понудата важи за сите автомобили од сериите 40, 60 и 90, а истата се надоврзува на веќе постоечката услуга Volvo Cars Finance – финансирање скроено по мерка на клиентот. Каматната стапка е фиксна (4,5%), а отплатата може да се врши и до 7 години.

Volvo V60 Cross Country

Продажбата на Volvo напредува подобро од пазарниот просек


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

174
22 shares, 174 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *