153
20 shares, 153 points

По отворањето на новиот салон на Volvo Cars во Скопје, компанијата Премиум АГС деновиве претстави нов производ за сите потенцијални клиенти кој може да им помогне во намерата да станат сопственици на Volvo.

Volvo Car Финансирање е услуга која брендот ја нуди на светско ниво и се одликува со поволни услови, фиксна каматна стапка и рок на отплата според желбите на купувачот. Кај нас, Volvo Cars Macedonia нуди финансирање со фиксна каматна стапка од 4,5% и рок на отплата до 7 години (84 месечни рати).

Намерата на Volvo е финансирањето да биде лично и прилагодено според желбите на клиентот, па така заинтересираните добиваат персонализиран предлог според нивните потреби и тоа директно од тимот за продажба, во рок од 24 часа. Намерата на Volvo е финансирањето да биде практично и достапно и токму затоа, клиентот има обврска да контактира единствено со тимот за продажба, кој понатаму го води, реализира и го помага целиот процес.

Услугата Volvo Car Финансирање е создадена во соработка со S-Leasing (Sparkasse Bank), и нуди можност да се влезе во светот на Volvo по месечна рата веќе од 384 Евра (за моделот XC40).

Тест: Volvo XC40 D4 Momentum


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

153
20 shares, 153 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *