135
25 shares, 135 points

Volkswagen T-Cross ќе се позиционира под T-Roc и ќе освојува со свежите идеи во кабината, за максимална флексибилност. Платформата MQB му овозможува на новиот СУВ голем број системи за асистенција од повисоките класи

Волфсбург освојува уште една класа во големата офанзива со СУВ-модели. Volkswagen T-Cross беше претставен како студија на салонот во Женева пред две години, а сега се подготвува и неговиот влез во сериското производство. T-Cross ја проширува основата на понудата од СУВ-модели. Мотото е „I am more than one thing“.

Стратезите на марката ставаат нагласок на „more“, со намера да се укаже на тоа дека T-Cross ќе понуди повеќе од било кој модел во класата, а притоа нема да биде поскап од нив. Премиерата е најавена за наесен. Дотогаш останува скицата којашто го прикажува изгледот на новиот модел.

Модел за мали и големи авантури во и надвор од градската џунгла

Понудата од СУВ-модели на Volkswagen со новиот член се зголемува на пет модели: T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace и Touareg. Германците ќе го нудат T-Cross и на пазарите во Кина и Јужна Америка. Со должина од 4,11 метри, малечкиот кросовер настапува со впечатлив изглед, погон на сите тркала, со нагласок на функционалноста и со неколку свежи идеи во кабината.

Volkswagen ветува голема просторна понуда, како придобивка од платформата MQB. Задната клупа се поместува по должина, за да се добие повеќе простор во багажникот или повеќе простор за седење. MQB ветува и голема безбедносна резерва, како и голема понуда од системи за асистенција.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

135
25 shares, 135 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format