124
18 shares, 124 points

Производствените ленти во фабриката на Volkswagen во Емден годинава ќе мируваат почесто од планираното. Една од причините е намалениот интерес на пазарот за моделот од средната класа Volkswagen Passat

Како последица од дизел скандалот и од намалениот пазарен интерес за моделот од средната класа Passat, Volkswagen ќе го скуси производството во својата фабрика во Емден. Управата на компанијата решила дека производствените ленти годинава ќе мируваат вкупно 24 денови. Досега беше планирано паузата да трае само три денови.

Овој чекор ќе води кон тоа, продукцијата во фабриката во Емден годинава да се скуси за повеќе од 10.000 возила. Претходно во овие погони се произведуваа и по 250.000 возила годишно.

Од концернот засега не ги коментираат објавите на германските медиуми. Управата на фабриката мора прво да изнајде соодветен начин да им надомести на работниците за деновите во коишто тие не треба да доаѓаат на работа.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

124
18 shares, 124 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813