143
19 shares, 143 points

Германските дилери на Volkswagen започнаа да примаат нарачки за Multivan 6.1. Ценовникот за тамошниот пазар стартува од 36.890 евра. Покрај вообичаените нивоа на опрема Trendline, Comfortline, Highline, Edition, како и специјалните серии Family и Generation Six, за стартот на новата моделска генерација се нуди и ексклузивен модел Cruise, чијшто цени стартуваат од 59.900 евра.

Главниот нагласок при темелното моделско освежување на Volkswagen T6 беше ставен на можностите за поврзување со телефон и користење интернет услуги, како и на обновување на арсеналот од системи за асистенција.

За погонот е задолжен мотор TDI во изведби со моќност од 110, 150 и 199 КС. Двете посилни изведби може да се комбинираат и со погон на сите тркала.

За македонскиот пазар уште нема објавено информации.

View this post on Instagram

Volkswagen Multivan Bulli (T6) 🇩🇪 Продажа и установка тюнинга ⭕️ Полный комплект аэродинамического обвеса ABT Sportsline ✔️ Накладка передний бампер ✔️ Пороги ✔️ Накладка на задний бампер ✔️ Насадки на глушитель ✔️ Спойлер на крышку багажника ⬇️ Закажи на сайте❗️ 🖥 www.jcsportline.ru 📲 +7(965)397-83-20 🌍 Отправка в любую точку мира ______________________________ Volkswagen Multivan Bulli (T6) 🇩🇪 We are sale and doing installation of tuning parts ⭕️Full aerodynamic bodykit ABT Sportsline ✔️ Front bumper lip ✔️ Side skirts ✔️ Rear bumper lip ✔️ Exhaust pipe ✔️ Rear spoiler ⬇️ Order on the site❗️ 🖥 www.jcsportline.ru 📲 +7 (965) 397-83-20 🌍 Sending anywhere in the world #JCsportline #Vwbulli #Multivanbulli #Volkswagenbulli #vwmultivan #vwmultivant6 #bullit6 #multivant6 #volkswagenmultivan #volkswagenmultivant6 #volkswagent6 #t6multivan #t6bulli #фольксвагенмультивен #фольксвагент6 #volkswagenrussia #volkswagenazerbaijan #VWrussia #vwaz #multivanabt #мультивэн #тюнингvolkswagen #автоаксессуары #abtvw #tuningrussia #tuningazerbaijan #tuningvw #обвес #multivanlife #vwbusporn

A post shared by Тюнинг автомобилей 🅹🅲🆂🅿🅾🆁🆃🅻🅸🅽🅴 (@jcsportline) on


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

143
19 shares, 143 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *