145
19 shares, 145 points

Во новата фабрика на Volkswagen во кинескиот Фошан наскоро ќе стартува производството на електромотори за хибридните модели на марката. Потоа ќе се произведуваат и цели возила.

Техничарите во фабриката во Фошан моментно работат на развој на електромотори од марката Delta, кои што во иднина ќе се вградуваат во хибридните модели на марката. Малку подоцна во истата фабрика ќе стартува и производството на самите хибридни модели на Volkswagen.

Фабриката во Фошан почна со работа на крајот на септември. Во неа се произведуваат VW Golf и Audi A3, со годишен капацитет од 300.000 возила и со план истиот да се зголеми двојно во следните неколку години.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

145
19 shares, 145 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3813