136
18 shares, 136 points

Групацијата Volkswagen нема планови да преговара за спојување со Fiat, коментираше шефот Матијас Милер на изјавите на неговиот италијански колега на салонот во Женева.

Волфсбург е следната адреса на којашто шефот на италијанско-американскиот концерн Fiat Chrysler се обидува да најде партнер за соработка. Серџо Маркијоне пред медиумите на салонот во Женева изјави дека Volkswagen е добар потенцијален партнер и може да биде заинтересиран за спојување со неговата компанија. Шефот на Volkswagen, Матијас Милер, на тоа одговори дека германската групација не е заинтересирана за преговори за спојување или какви било други предлози од Маркијоне.

Италијанскиот шеф веќе неколкупати беше одбиен од General Motors, чијашто европска марка Opel од минатата недела е во сопственост на групацијата PSA.


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

136
18 shares, 136 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format