156
26 shares, 156 points

Сервисниот повик се однесува на хибридните модели Toyota Prius, Prius+ и Auris, коишто се произведени меѓу мај 2010 и ноември 2014 година.

Јапонскиот производител Toyota повикува глобално 2,43 милиони автомобили со хибриден погон во сервис, поради проблем со софтверот. Проблемот конкретно се однесува на моделите Prius, Prius+ и Auris, коишто се произведени меѓу мај 2010 и ноември 2014 година.Топ 10 Најпродавани модели со хибриден погон во Европа

Отстранувањето на проблемот трае 40 минути во сервисите на Toyota

Проблемите со хибридниот систем можат да предизвикаат „задушување“ на моторот. Поради тоа, возилата со хибриден погон се повикуваат во сервисните работилници, за вчитување нов софтвер. Отстранувањето на проблемот трае околу 40 минути. Не се регистрирани незгоди предизвикани поради софтверскиот проблем. Во Македонија уште нема официјално соопштение во врска со глобалниот сервисен повик.

toyota hybrid

Peugeot му дава шарм на хибридниот погон

Топ 10 Најпродавани модели со хибриден погон во Европа

Хибридниот BMW X5 вози 80 километри на струја


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

156
26 shares, 156 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format