138
35 shares, 138 points

Најразумната просторна надградба наспроти СУВ, во форма на Toyota Corolla во комби изведба, пристига како светска премиера на салонот во Париз во следниот месец

Toyota пролетоска го започна обновувањето на гамата компактни модели со претставувањето на комбилимузинската изведба со пет врати на салонот во Женева. За заокружувањето на европската сезона на големи салони на автомобили, Toyota на салонот во Париз во следниот месец ќе ја претстави и комби изведбата. Во меѓувреме се смени и името: Auris повторно е Corolla.

Toyota Corolla Touring Sports 1

Комбито ја задржува ознаката Touring Sports, развиено е со посебен нагласок за европскиот пазар и исто како досега ќе се нуди и во изведба со хибриден погон. Повисоките нивоа на опрема располагаат со тридимензионална инструмент табла, проекциски дисплеј, аудиофилско озвучување и безжично полнење мобилен телефон.

Toyota Corolla Touring Sports 2

При меѓуоскино растојание од 2,70 метри, Toyota ветува за девет сантиметри повеќе простор меѓу предната и задната клупа, во споредба со претходникот Auris Touring Sports. Како придобивка од преоѓањето на платформата TNGA, тежиштето на возилото е значително пониско, што во пакет со уште неколку мери ќе придонесе за поголема динамика и за повеќе уживање во возење.

Toyota Corolla Touring Sports 3

Традицијата победува: Toyota Auris повторно е Toyota Corolla

Toyota Auris во Женева: Кој уште прашува за голф?

Дизел во иднина нема да работи под хаубата на Toyota


Ти се допаѓа? Сподели со пријателите!

138
35 shares, 138 points
Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

0 Comments

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format