за

Читателите на „Off Road“ избираа теренци на годината

suzuki jimny победа избор off road магазин
suzuki jimny победа избор off road магазин

Специјализираниот магазин за теренски возила „Off Road“ по 38-ми пат ги избираше најдобрите теренски возила и СУВ на годината. Гласањето се одвиваше меѓу март и мај во три изданија на познатиот германски магазин за теренски возила. Читателите избираа меѓу 248 модели во 13 категории. За изборот пристигнаа вкупно 41.538 гласови.

Во изборот на читателите на германскиот магазин Off Road, во соодветните категории победија следните модели:

>> Теренски возила:

Suzuki Jimny

Suzuki Jimny 1.5 GL Test AutomediaMK

>> Луксузни теренски возила:
Mercedes-Benz G-Class

Mercedes G-Class Experience Center

>> Пикап:

Ford Ranger

ford ranger raptor

>> Компактни СУВ модели:

Jeep Renegade

>> СУВ-модели:

Subaru Forester

>> Луксузни СУВ модели:
Volvo XC 90

Volvo ги носи возилата на своите клиенти на перење

>> Кросовери:
Audi A6 Allroad Quattro

Audi A6 Allroad Quattro

>>СУВ-модели со погон 2WD:
VW T-Cross

Volkswagen T-Cross premiera

>> Алтернативен погон:

Audi e-Tron

audi e-tron prodazba sad

>> Специјални возила:

Mercedes-Benz Unimog

Unimog се искачи на 6.694 метри, на највисокиот вулкан во светот

>> Side-by-Sides:

Quadix Buggy

>> Новодојденци:

Land Rover Defender

>> Тјунинг:

Gollek Jimny Extreme 33

Какво е Вашето мислење

Дарко Јаконов

Напишано од Дарко Јаконов

Објавува текстови за автомобилизам од 1994 година, дел од оригиналната постава на магазинот Ауто Плус на Томислав Биљарац, главен уредник на првото лиценцирано издание на Ауто Билд Македонија, член на жирито за избор на европски автомобил на годината Ауто 1 на групацијата магазини Ауто Билд, во 2013 година ја основа Аутомедиа.

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитувам

0
Новиот Mercedes S-Class сликан со минимално маскирање

Новиот Mercedes S-Class сликан со минимално маскирање

Кина воведува норми за штетни испарувања во кабината

Кина воведува норми за штетните испарувања во кабината