volvo

Нови модели

Volvo XC40 добива трицилиндарски бензинец

Volvo ја проширува понудата од погонски единици за компактниот СУВ. Трицилиндарец од 1,5 литар е основен мотор во гамата на…
Пазар

Volvo продал за една четвртина повеќе автомобили во јануари

Volvo имаше одличен старт на годината, со раст во продажбата од 22,4 проценти во јануари. Сите главни пазари се во…
Вести

Шведски фамилии ги тестираат роботските автомобили на Volvo

Volvo им се обрати за помош на најупатените во идната технологија за автономно возење. Неколку семејства во Шведска ќе ги…
Вести

Електричниот Volvo само за шест земји во светот

Откако лансирањето на сопствената подмарка за електрични возила го привлече вниманието на светската сцена, Volvo ги избра пазарите што први…
Вести

Volvo стартува со производство на XC40

Првиот примерок од сериско производство од новиот Volvo XC40 е произведен денес во фабриката во Гент, Белгија. Производителот досега има…
Вести

Volvo гради фабрика за спортската марка Polestar во Кина

Само неколку недели откако Volvo го унапреди својот куќен тјунер во спортска марка со електрични возила со високи перформанси, започнува…
Вести

Осум модели на краш-тест и сите со пет ѕвезди

Euro NCAP ги објави резултатите од краш тестот на осум нови модели. Volvo XC60 се покажа најбезбеден од сите возила…
Нови модели

Електричниот автомобил на Volvo најавен за 2019 година

Одделението за тјунирање и мотоспорт на Volvo прераснува во специјалист за спортски автомобили со електричен погон. Купето Polestar 1 доживеа…
Екологија

Електричните автобуси на Volvo со досег продолжен на 200 km

Нова генерација на електричните автобуси на Volvo ќе биде претставена на салонот за автобуси кој започнува следната недела во белгискиот Кортријк.…
Вести

Фотографии направени од камерите на Volvo XC60

Автомобилите денес поседуваат камери кои помагаат за безбедноста и комфорот. Швеѓаните ја искористија оваа техника во Volvo XC60 и на…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729