• BMW 118i M Sport

  Тест: BMW 118i M Sport

  Многу традиции постојат во BMW, од дизајнот и ракувањето, до техниката и до погонскиот концепт. Серијата 1 отсега вози со преден погон. Дали тоа е...

 • Test Ford Ecosport 15 Ecoblue

  Тест: Ford EcoSport 1.5 EcoBlue Titanium AWD

  На денешните СУВ-модели им е сосем доволно да понудат седење на повисоко и за два три прсти зголемено растојание од подлогата, за да си најдат...

 • Kia Ceed 1.0 T-GDi test

  Тест: Kia Ceed 1.0 T-GDi Vision

  Секој модел што остава посилен печат во компакт класата, поседува имиџ по кого што го препознава целата атомобилска сцена. Golf, на пример, во многу работи...

 • Toyota Corolla 2019 Hybrid Sedan test

  Тест: Toyota Corolla 1.8 Hybrid Executive Plus

  Класичната каросериска форма на Toyota Corolla првпат е достапна со хибриден погон. Тоа отвора нов круг купувачи за погонот со две срца на нашиот пазар,...

 • Volkswagen T-Roc test

  Тест: Volkswagen T-Roc 1.6 TDI

  Во ерата на кросоверите и СУВ изведбите, Volkswagen T-Roc настапува како да е автомобил што отсекогаш бил дел од уличната слика. Причината за тоа е Golf,...

 • Lexus ES 300h Test 018_1

  Тест: Lexus ES 300h Luxury

  Lexus ES првпат се појавува во понудата на престижната марка на европскиот пазар. Кога помисливме дека околу марката е познато сé и дека сé ќе...

 • Toyota Corolla 12T test automedia

  Тест: Toyota Corolla 1.2 Turbo Executive

  Кога некој автомобил ги погодува емоциите, велиме дека вози исто како што изгледа. За Toyota Corolla важи слично. Таа долго време изгледаше исто како што...

 • Suzuki Jimny 1.5 GL Test AutomediaMK

  Тест: Suzuki Jimny 1.5 GL

  Suzuki Jimny е еден од оние автомобили чијшто пазарен успех ниту во најмала рака не зависи од критиките што ќе ги добие на стручните тестови....

 • Skoda Fabia 10 TSI Ambition test

  Тест: Skoda Fabia 1.0 TSI Ambition

  Skoda Fabia имаше темелно моделско освежување, во дизајнот, техниката, опремата. На тест е изведба којашто чини колку Octavia. Ова е уште еден чешки автомобил што...