• теренци продажба lexus nx

  Тест: Lexus NX 300h Luxury

  Lexus го пушти кросоверот NX со хибриден погон во регијата на владеење на дизел моторот, во сегмент кадешто противниците се напаѓаат најжестоко. Но, погонот со...

 • Тест: Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium

  Зошто Mondeo постигнува толку впечатлив настап во класата? Многу е едноставно: Затоа што Ford никогаш не направил утка со него, ниту со претходниците. Во последните...

 • Тест • Toyota Aygo 1.0 VVT-i X-cite

  Кај поголемите и поскапи автомобили е полесно да се реализира технолошкиот напредок. Но, колку може да се промени автомобил што припаѓа во најевтината и најмалечка...

 • Тест • Opel Meriva 1.4 Turbo

  Вановите во класата на Meriva спаѓаат во сортата што претрпе една од најрадикалните трансформации, во екот на надоаѓањето на компактните кросовери. Според тоа што го...

 • Тест • Skoda Yeti 2.0 TDI 4×2 Adventure

  Фејслифтот на Yeti минува навидум без многу еуфорија. Нови светла, нова опрема, вообичаеното. Но, доволно е за „снежниот човек“да ја задржи свежината во петтата година...

 • Тест • Ford C-Max 1.6 TDCi Trend

  Што се добива кога еден од најдинамичните компакти ќе се спои со практична каросерија за семејни потреби и деловни патувања? Динамичен компактен ван! Во напливот...

 • Тест: Fiat 500L 1.4 16V Pop Star

  Првиот впечаток пред преземањето на тест: Зошто не е „обичен“ 500? Италијанците можат од тоа реинкарнирано топченце да направат уште милион моделски изведби и повторно...

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743