Tesla

Пазар

Рекордно тримесечје за Tesla: Загуба од половина милијарда долари

Tesla во последното тримесечје од ланската година забележала минус од 550 милиони долари. Тоа не ги колеба акционерите во компанијата,…
Вести

Астронаути ги исмеваат марсовските амбиции на Елон Маск

Уште еден спектакл од Елон Маск, од когошто никој нема корист. Во вторникот од Флорида полета најмоќната вселенска ракета во…
Теми

Tesla Model 3 станува хроничен проблем на електро-специјалистот

Tesla Model 3 требаше да го вивне калифорнискиот производител на електрични автомобили меѓу гигантите во браншата. Но, компанијата на Илон…
Магазин

Следната година е решавачка за судбината на Tesla

Во годинава што изминува се обистинија поголемиот дел од експертските предвидувања околу Tesla. Проблеми со зголемената продукција, слаб квалитет, неисполнети…
Вести

Tesla Model X распаднат по тестирањето од Mercedes

Во браншата е вообичаено производителите да ги изнајмуваат моделите на конкурентските куќи заради тестирање. Daimler не е исклучок. Кога тестираниот…
Теми

Tesla губи 8000 долари во минута

Производителот на електрични автомобили од калифорнискиот Пало Алто губи 480.000 долари секој час. За една минута, тоа се 8000 долари…
Вести

Протераниот основач на Tesla го возвраќа ударот

Мартин Еберхарт, еден од основачите на Tesla, пред една и пол година отвори фирма за развој на батерии и електромотори…
Вести

Камионот на Tesla чини 150.000 долари: Испорака на крај на 2019

Tesla ги објави цените и уште неколку детали за електричниот влекач. Нарачките за камионот на Tesla се стартувани, но до…
Нови модели

Камионот на Tesla е електричен и грд

Производителот на електрични автомобили Tesla уште се соочува со проблеми во производството на Model 3. Но, тоа не е пречка…
Вести

Дилери на Tesla сами ги доработуваат возилата?

Реномирани светски медиуми откриваат дека дилерите на Tesla мораат сами да ги вградуваат седиштата и дисплеите заради забрзување на производството.…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729