tesla roadster

Вести

Астронаути ги исмеваат марсовските амбиции на Елон Маск

Уште еден спектакл од Елон Маск, од когошто никој нема корист. Во вторникот од Флорида полета најмоќната вселенска ракета во…
Теми

Tesla губи 8000 долари во минута

Производителот на електрични автомобили од калифорнискиот Пало Алто губи 480.000 долари секој час. За една минута, тоа се 8000 долари…
Нови модели

Камионот на Tesla е електричен и грд

Производителот на електрични автомобили Tesla уште се соочува со проблеми во производството на Model 3. Но, тоа не е пречка…
Нови модели

Електричната лимузина Tesla Model S се претвори во кабриолет

Американскиот специјалист за преработка на каросерии Newport Convertible изработи серија од 100 примероци од Tesla Model S во кабриолет изведба.…
Пазар

Tesla за првпат со профит по десет години

Производителот на електрични возила од Калифорнија за прв пат во десетгодишната историја забележа профит. Заслугата за успехот е во одличната…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729