suzuki

Пазар

Suzuki вози кон нова рекордна година

Во првите девет месеци од деловната година Suzuki бележи зголемување во продажбата, прометот и заработката. Голем раст има на европскиот…
Историја

Запознајте го Suzulight, првиот автомобил на Suzuki од 1954

По повеќе од шест децении, Suzuki уште ги почитува принципите на Шунзо Сузуки, конструкторот на првиот модел на јапонската марка.…
Пазар

Едно на секои десет малечки возила во светот е Suzuki

Suzuki ја задржа титулата на најголем производител на малечки автомобили на светско ниво. Јапонскиот производител лани продал над 2,61 милиони…
Вести

Унгарија го произведе тримилионитиот Suzuki

Од производствените погони на Magyar Suzuki во Ештергом се симна тримилионитиот автомобил со знакот на Suzuki од унгарска продукција. Јубилејниот…
Пазар

Новиот Suzuki Swift во лимузинска изведба – само за Индија

Имаше времиња кога малечките лимузини уживаа голема популарност во регионов. Seat Cordoba, Volkswagen Polo Classic, Renault Thalia се само некои…
Вести

Suzuki Ignis во светското финале за градски автомобил на годината

Специјалистот за градски автомобили не пропушти да се пласира во финалето за најдобриот автомобил од оваа класа во светот. Suzuki…
Нови модели

Suzuki ја претстави новата генерација на Wagon R во Јапонија

Suzuki ја започнува новата ера на миниавтомобили на домашниот пазар. Со новата генерација на Wagon R и Wagon R Stingray,…
Теми

Специјалистот за терен: Suzuki со три варијанти на погонот на сите тркала Allgrip

Уште од времето на LJ80 и Samurai, малечките теренци се неизоставни во понудата на Suzuki. Во меѓувреме, марката прерасна во…
Нови модели

Suzuki стартува со продажба на новиот Swift во Јапонија

Моделската гама на Suzuki е комплетно обновена со пристигањето на новата генерација на Swift. Јапонскиот пазар стартува со испорака на…
Нови модели

Париз 2016: Европска премиера за микро-теренецот Suzuki Ignis

Старо име, нов автомобил. Малечкиот теренец Suzuki Ignis е долг само 3,70 метри и ќе стартува со продажба во почетокот…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729