Skoda

Историја

Вака изгледаа теренците на Skoda пред 70 години

Автомобилскиот концепт без когошто не може да се замисли денешната улична слика, Skoda го владееше пред повеќе од седум децении.…
Пазар

Кина останува најголем пазар за Skoda

Skoda во јануари испорачала 103.800 возила на светскиот пазар, што е за 10,7% повеќе отколку во првиот месец лани и…
Вести

Ученици во Skoda изработија електрично баги

Четвртиот автомобил што го изработуват учениците на техничкиот колеџ на Skoda доаѓа во форма на баги врз основа на Citigo.…
Featured

Тест: Skoda Kodiaq 2.0 TDI DSG 4×4 Style

Преименување на цел остров во најдалечните краишта на Аљаска, спектакл за премиерата во Берлин и лет над Алпите – тоа…
Вести

Еден милион гледачи на преносот од премиерата на Skoda Karoq

Skoda вчера го претстави новиот модел Karoq, којшто пристига на местото на Yeti. Покрај 500 гости присутни во музејот Артипелаг…
Нови модели

Skoda Karoq: Наследникот на Yeti со премиера во мај

„Мечката“ на Skoda уште е свежа на пазарот, а веќе се најавува следниот модел во офанзивата на чешката марка. Karoq…
Нови модели

Auto Bild: Наследникот на Skoda Yeti се вика Karoq и пристига веќе годинава

Германскиот магазин Auto Bild ги објави првичните информации за наследникот на Yeti. Новиот компактен кросовер ќе го носи името Karoq,…
Студии

Skoda со купе-теренец со погон на струја во Кина

Skoda го опипува пулсот за втора каросериска изведба од големиот теренец Kodiaq, со концептниот автомобил Vision E на салонот во Шангај.…
Пазар

Skoda лани ја зголемила заработката за една третина

Лани беше уште една рекордна година за Skoda. Чешката марка го зголемила прометот за 9,8 проценти, на 13,7 милијарди евра.…
Нови модели

Škoda Kodiaq стартува со продажба во Македонија

Во салонот на Škoda денес беше премиерно претставен моделот што почнува ново поглавје во чешката марка на Volkswagen, големиот теренец…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729