renault zoe

Пазар

Топ 10 Најпродавани електрични автомобили во Европа

Над 70.000 електрични автомобили се продале на европскиот пазар во првите три квартали. Продажбата зема сé поголем замав. Веќе в…
Користени возила

Renault Zoe најеколошки користен автомобил според What Car

Електричните возила во меѓувреме се појавуваат и на пазарот на користени автомобили. Експертите на британскиот магазин не гледаат пречка во…
Студии

Renault контра Tesla со концептен електромобил со 462 КС

Откако го продолжи досегот на својот бестселер на батерии Zoe на 400 километри, Renault се препушти на малку забава. Два…
Екологија

350.000 електрични автомобили од алијансата Renault-Nissan

Француско-јапонското партнерство Renault-Nissan во септември го испорача 350-илјадитиот електричен автомобил. Само во првите осум месеци од годинава се испорачани 100.000…
Вести

Електрични автомобили на Renault за „Рајската градина“

Футуристичкиот проект на Британците што се води како „Проект Идн“ и покажува максимална грижа кон животната средина отсега вклучува и…
Вести

Renault ќе поставува соларни полначи за струја во Холандија

Во Холандскиот град Утрехт ќе се постави мрежа од 1.000 соларни полначи за струја и на граѓаните ќе им стои…
Екологија

Франција е најголем пазар за електрични автомобили во Европа

Француската авто индустрија стартуваше рано со производство на автомобили со погон на струја. Со 8.779 електромобили продадени за шест месеци…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729