Peugeot

Против досада

Peugeot со џиновска скулптура на лав во Женева

На францускиот производител му се врати самодовербата и тоа треба да се покаже пред светот. На штандот на Peugeot на…
Пазар

Peugeot со посебни понуди до крајот на февруари

До крајот на месецов ќе трае продажната акција во којашто автомобили од марката Peugeot може да се набават по цени…
Пазар

Peugeot го смени шефот во Кина поради слабата продажба

Концернот на Peugeot и Citroen постави нов човек да раководи со продажбата во Кина и Југоисточна Азија. Француските марки годинава…
Вести

Peugeot ќе произведува мотори во фабриките на Opel

Новиот француски сопственик на Opel ќе ги произведува своите бензински мотори во една од фабриките на германската марка. Во Унгарија…
Вести

Планот за спас на Opel: Пациентот мора да слабее

Шефот Лошелер денес го претстави планот за санација на Opel. Тој предвидува драстично скусување на моделската понуда, вклучувајќи и ограничување…
Пазар

Opel комплетно се префрлува на техниката на Peugeot

Opel ќе го објави планот за санација во четврток. Главните детали од планот се веќе познати. Најмалку четири модели се…
Вести

Peugeot одбива да го продава електричниот Opel Ampera-e?

Французите замижуваат пред Opel Ampera-e, затоа што електричниот автомобил не му носи доволно профит на шефот Таварес. Секој примерок што…
Нови модели

Peugeot има нов пикап: Ексклузивно за Африка

Peugeot го освојува светот. По преземањето на Opel под својот покрив, француската марка го постигнува следниот триумф. Peugeot Pick Up…
Пазар

Opel најавува трет заеднички модел со PSA

Новата марка во француската групација наскоро ќе претстави уште еден заеднички модел со Peugeot, покрај Opel Crossland X и Grandland…
Вести

Peugeot 3008 е европски автомобил на годината

Најпрестижната европска титула за производителите на автомобили ја понесе новиот теренец на Французите, Peugeot 3008. Признанието следува во истиот ден…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729