Mitsubishi

Пазар

Mitsubishi Outlander PHEV надмина 100.000 продажби во Европа

Во четвртата година од неговото пристигање на пазарот, Mitsubishi Outlander PHEV ја достигна звучната бројка од 100.000 продадени примероци на…
Вести

Купување Mitsubishi преку интернет во Велика Британија

Британците можат да купат модел на Mitsubishi комплетно преку интернет. Во споредба со постоечките портали што вршат онлајн-трговија со возила,…
Нови модели

Првиот контингент од Mitsubishi Eclipse Cross патува кон Европа

Првите примероци од Mitsubishi Eclipse Cross патуваат на брод кон Европа. Продажбата на новиот кросовер тука стартува во декември, а…
Историја

Mitsubishi пред 100 години го произведе првиот јапонски автомобил

Годинава е јубилејна за Mitsubishi. Во 1917 година, марката го претстави Model A како прв патнички автомобил од јапонско производство.…
Пазар

Renault-Nissan со рекордна продажба на електрични возила

Француско-јапонската алијанса ги објави продажбите за ланската година. Со Mitsubishi како нов партнер, Renault и Nissan продале 9.961.347 возила, што…
Нови модели

Mitsubishi најавува нов кросовер за салонот во Женева

Трет кросовер ќе се придружи во понудата на Mitsubishi, покрај ASX и Outlander. Дизајнот на моделот потсеќа на концептниот XR…
Пазар

Норвешка лани регистрирала 45.000 нови електрични автомобили

Скандинавската земја што ја предводи електричната револуција во светот, лани ја зголемила продажбата на електрични и плагин-хибридни возила за една…
Историја

Седумдесет години од првиот пикап на Mitsubishi

Голем број марки тврдат дека го имаат измислено пикапот. Малечки возила со товарна платформа одзади се појавуваат уште многу одамна, во…
Пазар

Mitsubishi најиздржлив автомобилски бренд во Германија според JD Power

Моделите на Mitsubishi се покажаа најиздржливи во истражувањето што американската институција JD Power ја спроведе меѓу сопствениците на возила од…
Нови модели

Париз 2016: Mitsubishi ASX вози во стилот на Outlander

На само неколку недели пред стартот на продажбата во Европа, на салонот во Париз дебитира освеженото моделско годиште на ASX,…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729