mitsubishi outlander

Пазар

Mitsubishi Outlander PHEV надмина 100.000 продажби во Европа

Во четвртата година од неговото пристигање на пазарот, Mitsubishi Outlander PHEV ја достигна звучната бројка од 100.000 продадени примероци на…
Тест

Тест: Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Instyle

Со промени во повеќе од сто подрачја, Outlander продолжува во втората половина од моделскиот век. Како резултат од промените, премиум…
Нови модели

Две изненадувачки премиери во Mitsubishi: Фејслифт на Outlander и нов L200

Кусо време по пазарниот старт на двата големи новитета на Mitsubishi на главните пазари во светот, освежениот Outlander и комплетно…
Нови модели

Иднината на Mitsubishi е во „зелена“ боја

Електричните и хибридните автомобили ќе сочинуваат една четвртина од продажбата на нови автомобили на Mitsubishi до крајот на деценијава. Амбициите…
Нови модели

Mitsubishi стартува со продажба на фејслифтот на Outlander во Јапонија

Комфорниот крстосувач Outlander и неговата верзија со хибриден погон добија измени во изгледот на каросеријата според примерот на студијата од…
Вести

Mitsubishi Outlander е најбезбеден според тестирањата во Јапонија

Спортскиот теренец на Mitsubishi се покажа како најбезбеден автомобил на краш тестот на јапонскиот NCAP. Тоа секако е плус повеќе…
Тест

Тест: Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D Instyle Navi

Претходникот беше премногу карактерен за да убеди поширок круг купувачи. Тој беше тркач меѓу спортските теренци. Конкурентите нудеа други вредности…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729