mitsubishi outlander phev

Пазар

Mitsubishi Outlander PHEV надмина 100.000 продажби во Европа

Во четвртата година од неговото пристигање на пазарот, Mitsubishi Outlander PHEV ја достигна звучната бројка од 100.000 продадени примероци на…
Пазар

Норвешка лани регистрирала 45.000 нови електрични автомобили

Скандинавската земја што ја предводи електричната револуција во светот, лани ја зголемила продажбата на електрични и плагин-хибридни возила за една…
Пазар

Mitsubishi Outlander PHEV е најпродаван електричен модел во Европа

Продажната статистика на плагин-хибриди и електрични возила на европскиот пазар брои над 100.000 примероци во првите седум месеци. До крајот на…
Нови модели

Следниот Mitsubishi Outlander PHEV пристига во 2019 година

Хибридниот теренец со плагин-техника е најголемата гордост на Mitsubishi по Evo и Pajero. Јапонците ги надитрија конкурентите, за Outlander PHEV…
Вести

Mitsubishi Outlander PHEV е најпродаван плагин-хибрид во Германија

Во првите девет месеци од годинава, на големиот германски пазар на автомобили се продадени близу 1.700 примероци од Mitsubishi Outlander…
Нови модели

Иднината на Mitsubishi е во „зелена“ боја

Електричните и хибридните автомобили ќе сочинуваат една четвртина од продажбата на нови автомобили на Mitsubishi до крајот на деценијава. Амбициите…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729