Mercedes

Нови модели

Mercedes C-Class во поддотерано издание за салонот во Женева

Моделот од средната класа и лани беше најпродаван модел на марката со сребрената ѕвезда. Mercedes C-Class ќе се појави во…
Вести

Кинезите му се лутат на Mercedes поради еден цитат

Mercedes се најде под жестока критика на властите во Пекинг, откако во една реклама на инстаграм наведе цитат од тибетскиот…
Нови модели

Неколку факти што Mercedes сака да ги знаеме за A-Class

Со повеќе од 5,5 милиони продадени примероци од претходните три генерации е сосем јасно дека A-Class е важен модел за…
Пазар

Фабриката во Бремен повеќе не е најголема фабрика на Mercedes

Во мрежата од производствени погони на Daimler се случија големи промени. Фабриката за Mercedes во Бремен го отстапи местото на…
Вести

Повеќе од три милиони луѓе низ светот користат Car2go

Марката со микроавтомобилите Smart беше создадена токму со целта, во големите градови да се понуди возен парк што ќе можат…
Нови модели

Компакт класата отсега ќе се нарекува A-Class

Младешка и динамична, а во исто време зрела и комфорна. Така Штутгарт ја претставува новата генерација на Mercedes A-Class. Внатрешноста…
Нови модели

G-Class е ист како порано, само е многу подобар

Како да се создаде наследник на диносаурусот меѓу автомобилите, којшто ќе биде ист како претходникот, само подобар од него? Логично,…
Пазар

Mercedes повторно ги натпродаде BMW и Audi

Mercedes цврсто ја држи лидерската позиција во премиум сегментот и нема изгледи дека ќе попушти. Со раст од околу 10…
Магазин

Мексиканска тура за збогување со G-Class

Конвој од теренски возила со моќни мотори под хаубата татни на излезот од Мексико Сити во правец на југоисток. Има…
Нови модели

Со вграден спа-центар: Mercedes S-Class Coupe и Cabriolet

Верзиите со две врати во гамата на Mercedes S-Class имаат цел, сé што лимузинската изведба веќе го прави врвно, да го…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729