Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes

mercedes amg

Нови модели

Кој тоа вели дека Mercedes е лимузинска марка?

Моделското семејство на AMG GT добива уште еден член. Со бројни модификации на моторот, подвозјето, сопирачките, дизајнот и внатрешноста, AMG…
Нови модели

Морало прв да се поседува нов модел: AMG GT Edition 1

Mercedes-AMG вели дека воведната серија од новиот GT со 4 врати е лимитирана. Но, никаде не се соопштува на колку…
Вести

Mercedes-AMG GT R е новиот безбедносен автомобил во Ф1

Болидите во формула 1 во новата сезона треба да се уште побрзи од лани. Како и во претходните години, Mercedes…
Теми

Зошто скапите автомобили со моќни мотори се добри за електромобилноста

Mercedes и BMW прикажуваат моќни машини на салонот во Женева, но токму тие ги обезбедуваат парите што се потребни за…
Нови модели

Овој Mercedes прави Panamera да изгледа здодевно

Mercedes-AMG GT 4 е верзија на стандардното спортско купе на AMG со дополнителен чифт врати. Освен тоа што има две…
Пазар

Mercedes повторно ги натпродаде BMW и Audi

Mercedes цврсто ја држи лидерската позиција во премиум сегментот и нема изгледи дека ќе попушти. Со раст од околу 10…
Вести

Славенички поход ги донесе мерцедесовци во Скопје

Лимузини, купеа и теренци под знакот на Mercedes, на неколку денови станаа „авиони“ на Петровец. Спортската марка на Daimler ги…
Тјунинг

Brabus 700: Брутален бизнис бустер

Кога темна Mercedes лимузина држи темпо со Lambo, тоа мора да е AMG што ‘ржи по улиците. Но, кога лимузината…
Нови модели

Mercedes најавува GT со четири врати за Женева

Пред деценија и пол, Mercedes го претстави првото купе со четири врати, CLS. Место од лимузинска основа, овојпат се поаѓа…
Нови модели

Специјална серија од GT C Roadster за 50-годишнината на AMG

По повод 50-годишниот јубилеј на фирмата, Mercedes-AMG ја подготви специјалната серија Edition 50 од GT C Roadster. Серијата ќе се…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3730