Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes

mercedes-amg gt

Нови модели

Кој тоа вели дека Mercedes е лимузинска марка?

Моделското семејство на AMG GT добива уште еден член. Со бројни модификации на моторот, подвозјето, сопирачките, дизајнот и внатрешноста, AMG…
Нови модели

Морало прв да се поседува нов модел: AMG GT Edition 1

Mercedes-AMG вели дека воведната серија од новиот GT со 4 врати е лимитирана. Но, никаде не се соопштува на колку…
Нови модели

Овој Mercedes прави Panamera да изгледа здодевно

Mercedes-AMG GT 4 е верзија на стандардното спортско купе на AMG со дополнителен чифт врати. Освен тоа што има две…
Нови модели

Mercedes најавува GT со четири врати за Женева

Пред деценија и пол, Mercedes го претстави првото купе со четири врати, CLS. Место од лимузинска основа, овојпат се поаѓа…
Нови модели

Париз 2016: Гласниот Mercedes-AMG GT Roadster ја вознемири француската престолнина

Mercedes нема намера во иднина да вози само тивко и нечујно со својата електрична марка EQ. Во тоа уверува премиерата…
Нови модели

Mercedes-AMG GT R: Овој е излезен од „Зелениот пекол“

Моделите што се произлезени директно од тркачките болиди и се минимално над прагот за добивање право на регистерска табличка моментно…
Нови модели

Mercedes работи на екстремна верзија Black Series од GT

На патеката Нирбургринг е уловен прототип на GT кој со големите спојлери јасно укажува дека Mercedes-AMG работи на екстремна верзија…
Нови модели

Супермоторот од GT ќе се вградува и во моделите на Mercedes

Mercedes планира да го вградува новиот четирилитарски V8 во целата моделска гама, како замена за 5,5-литарскиот мотор. Овој битурбо мотор…
Нови модели

Mercedes GT стартува од 115.000 евра

Марката со сребрената ѕвезда денес ги објави цените за новата серија тркачи. Суперспортскиот GT на германскиот пазар чини 115.000 евра,…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3730