mclaren

Вести

Некој подарува McLaren за Денот на вљубените…

Овој McLaren 570S Spider во црвена боја е подготвен за романса на Денот на вљубените. Тој ќе ги извози своите…
Вести

McLaren 720S најубав спортски автомобил на Париз Фестивал

Британската спортска марка е сé поприсутна и сé поуспешна на сцената. На Автомобилскиот фестивал во Париз, McLaren 720S е избран…
Вести

McLaren отвори фабрика специјализирана за карбонски композити

McLaren денес одбележа важно историско поглавје со почетокот на работата на новата фабрика во Јоркшир, во којашто ќе се произведуваат…
Пазар

McLaren со уште една рекордна година

McLaren имаше убава завршница лани со претставувањето на Senna. Уште подобра завршница се бројките од продажбата. Единствената спортска марка што…
Вести

McLaren 720S се продава за 20 биткоини

Цел свет зборува за биткоини, одеднаш сите сакаат да ги набават, само малкумина разбираат како функционира крипто валутата. Еден Американец…
Гуми

McLaren доби специјални зимски гуми од Pirelli

Италијанскиот специјалист за обување на брзите автомобили изработе специјална серија зимски гуми Pirelli MC Sottozero 3 за моделското семејство „570“…
Нови модели

McLaren го потврдува наследникот на P1 за 2018, веќе е распродаден

Најспортската марка од островот ќе го претстави наследникот на McLaren P1 во почетокот од следната година. Развиван под интерна ознака…
Нови модели

Ексклузивни детали за McLaren P15 во новото издание на Autocar

Раздвижено е на сцената на супербрзите. Адреналинските зависници во Вокинг не остануваат кусо на Aston Martin Valkyrie и Mercedes-AMG Project…
Вести

McLaren повторно е главна ѕвезда на спортската сцена

McLaren лани ја зголемил продажбата двојно. Додека Porsche, Maserati и компанија се ориентираат на теренци, McLaren останува на чистокрвни спортски…
Производи

Последниот McLaren P1 е на струја и достига крајна брзина за две секунди

Во салоните на McLaren пристига нова серија на P1, со погон на струја и способна да ја достигне крајната брзина…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729