lexus

Нови модели

Lexus UX премиерно во Женева

Lexus пристига со една светска и две европски премиери на салонот во Женева, во почетокот на март. Кросоверот Lexus UX…
Нови модели

Специјална серија за десетгодишнината на Lexus F

Кога Lexus стартуваше со моделските изведби F во 2008 година, намерата беше на светот да му се покаже и бесната…
Пазар

Toyota лани продала над 1,5 милион хибридни автомобили

На светскиот пазар лани се продадени над 1,52 милион автомобили од корпорацијата Toyota со електрифицирана погонска спрега. Тоа е за…
Тест

Lexus NX 300h F Sport: Луксуз со двотарифно броило

Хибриден погон во комбинација со спортски пакет. Lexus NX 300h докажува дека спортското возење не е неспојливо со погонот со…
Студии

Lexus LF-1 ги носи кросоверите во нова димезија

Новиот концептен автомобил на Lexus непогрешливо асоцира на јапонски меч, на зажарен метал што се кова во еден од најпрепознатливите…
Вести

Lexus LC се остри за 24 часа Нирбургринг

Lexus LC се подготвува за еден од најтешките предизвици досега. Знаменосецот во понудата од купеа на марката, годинава ќе вози…
Пазар

Toyota за една година продаде 2,5 милиони автомобили во САД

Северноамериканскиот огранок на Toyota ги објави годишните бројки. Продадени се близу 2,5 милиони автомобили, вклучувајќи над 300.000 возила од престижната…
Нови модели

Lexus NX стартува во освежено моделско годиште на македонскиот пазар

Хибридниот погон и опаѓањето на интересот за дизелите на европскиот пазар му го отвораат патот на Lexus NX. Престижната марка…
Краток тест

Lexus LC 500h: Пристојна манифестација на безобразно

Овој Lexus LC 500h прави секој ентузијаст што ќе се најде зад воланот да се запраша дали воведувањето на мекдоналдс-производството…
Вести

Lexus LC во Скопје демонстрираше врвна уметност во создавањето автомобили

Уште едно поглавје на хибридниот погон е прикажано пред македонската публика под знакот на Toyota, поточно на нејзината престижна марка…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729