lexus nx

Тест

Lexus NX 300h F Sport: Луксуз со двотарифно броило

Хибриден погон во комбинација со спортски пакет. Lexus NX 300h докажува дека спортското возење не е неспојливо со погонот со…
Нови модели

Lexus NX стартува во освежено моделско годиште на македонскиот пазар

Хибридниот погон и опаѓањето на интересот за дизелите на европскиот пазар му го отвораат патот на Lexus NX. Престижната марка…
Featured

Тест: Lexus NX 300h Luxury

Lexus го пушти кросоверот NX со хибриден погон во регијата на владеење на дизел моторот, во сегмент кадешто противниците се…
Нови модели

Девет интересни факти за новиот Lexus NX

Благородната марка на Toyota за прв пат има компактен кросовер за соочување со европските конкуренти. Хибридниот погон не е единственото…
Пазар

Новиот кросовер NX може да стане најпродаван модел на Lexus

Компактниот кросовер на база на IS за когошто веќе постојат илјадници нарачки во Јапонија, можно е наскоро да го загрози…
Нови модели

Lexus NX е бетмобил во теренска изведба

Изгледа луто, но е примерен теренец. Со спортски акцент, новиот Lexus NX вози против X3, GLK и Q5. Ќе успее…
Нови модели

Серискиот Lexus NX останува верен на изгледот на студијата

Ако некој се сомневаше дека Lexus ќе има храброст да го задржи прогресивниот изглед на студијата LF-NX за серискиот модел,…
Нови модели

Сериската верзија на Lexus NX ќе има премиера во Пекинг

Во кратко соопштение од три реченици Јапонците објавија дека новиот кросовер на база на студијата LF-NX ќе доживее светска премиера…
Нови модели

Lexus NX го има вистинскиот изглед

Новиот спортски теренец на Lexus ќе изгледа слично на студискиот автомобил што предизвика многу контроверзи при премиерата во Франкфурт. Или…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729