dodge

Вести

Овој Dodge Charger на продажба го возеле светски ѕвезди

Dodge Charger од 1969 година, претходно поседуван од филмската легенда Брус Вилис и од музичката ѕвезда Џеј Кеј, оди во…
Нови модели

Fiat Tipo е новиот Dodge Neon во Мексико

Fiat лани ја оддува прашината од старото име Tipo и го примени за новата генерација модели од компакт класата. Сега…
Вести

Dodge Viper заминува во 2017: Крај за лудиот автомобил со џиновски мотор

За 25-от роденден, Viper ќе згасне. Chrysler престанува со производство на Dodge Viper и му става крај на овој суперспортски…
Нови модели

Dodge Charger Hellcat е пеколна машина престорена во лимузина

Со 707 КС, забрзување 0-160-0 km/h за помалку од 13 секунди и крајна брзина од 328 km/h, Dodge Charger Hellcat…
Нови модели

САД го открија дизелот: 8.000 нарачки на Rodge Ram за еден викенд

Воведувањето на дизелскиот мотор предизвика огромна побарувачка на пикапот Dodge Ram. За еден викенд по стартот на продажбата Dodge доби…
Вести

Италија во шок: Fiat се сели во Холандија

Новиот автомобилски концерн Fiat Chrysler избра седиштето на фирмата да биде лоцирано во Холандија. Дали тоа е најава дека наскоро…
Теми

Металните ѕвезди од шестото продолжение на Брзи и Бесни

Сагата за брзите коли и бесните момци продолжува. Возниот парк на филмските херои во Брзи и Бесни секогаш има пријатни…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729