continental

Против досада

Сега и Турците му се налутија на Continental

Во минатата седмица, реклама на Mercedes предизвика остри реакции во Кина, а сега следи Турција, поради видеото што го објави…
Техника

Роботски минибус како такси на иднината

Возењето автомобил во светските метрополи во иднина ќе стане бесмислено. Градовите растат, сообраќајот забавува. Визионерите гледаат решение во роботски минибус…
Гуми

Continental со домашна промоција на зимските пневматици WinterContact TS 860

За претстојната зима, познатиот производител Continental ги претстави новите зимски пневматици WinterContact TS 860. Наменети за компактни и возила од…
Магазин

Ретровизорите наскоро ќе заминат во историјата?

Големиот добавувач на автомобилската индустрија Continental разви систем од камери и монитор, како замена за обичните ретровизори, вклучувајќи и неколку…
Вести

Дали новиот Lincoln навистина е дрска копија на Bentley?

Голема кавга се води меѓу двајца автомобилски дизајнери. Главниот дизајнер на Bentley го обвинува креаторот на Lincoln Continental дека направил…
Гуми

Тест на летни гуми на клубот ADAC

На овој тест на гуми може да се верува. По скандалот со наместениот избор на автомобил на годината, најголемиот автоклуб…
Вести

Добавувачите на автоиндустријата пред казна поради наместени цени

Европските добавувачи на автоиндустријата се најдоа на дневен ред на Комисијата на ЕУ. Нив им се закануваат казни поради нарушувања…
Вести

Continental ќе произведува автомобилски гуми од глуварче

За неколку години гумите на нашите автомобили ќе растат на ливада – барем што се однесува до нивните најважни состојки.…
Производи

Безшумни гуми од Continental

Покрај звукот од моторот и струењето на ветрот, трет најголем извор на бучава при возењето се гумите. Continental разви нова…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729