auto bild

Други тестови

Ова се шампионите на супертестот на 100.000 km на Auto Bild

На супертестот на 100.000 километри на Auto Bild се покажуваат вистинските квалитети на автомобилите, оние што стануваат видливи по подолга…
Користени возила

Auto Bild: Какви се M3, C 63 AMG и IS F како користени автомобили?

Германскиот магазин тестираше користени примероци од спортските лимузини со мотор V8. Легендите BMW M3, Mercedes C 63 AMG и Lexus…
Вести

AUTO BILD посвети цело издание на електричните автомобили

Утрешното издание на магазинот Auto Bild е посветено целосно на електричните автомобили. Пет автомобили на струја се најдоа под стручното…
Вести

Златен волан за најдобрите автомобилски новитети на годината

Седум новитети се одликувани со ценетиот „Златен волан“ во изборот за најдобри автомобили на годината во организација на Auto Bild…
Вести

Златен волан во компакт-класата за новиот Renault Megane

Renault Megane е победник во годинашниов „Златен волан“ во конкуренција на модели од компакт-класата. Во изборот учествуваат читатели од 21…
Вести

BMW i3 со „Златен волан“ и „Зелен волан“ во изборот на Auto Bild

По три години откако беше одликуван како „најдобар новитет за животната средина“, електричниот BMW i3 победува повторно во изборот за…
Други тестови

Најголеми трошаџии меѓу електричните модели: Истражување на Auto Bild

Магазинот Auto Bild повторно е во наплив на инвентивност и прави споредба каква што досега не била направена. Прашањето е…
Други тестови

Прв споредбен тест на Mercedes C, BMW 3 и Audi A4 во Auto Bild

Вечното трио на премиум модели во средната класа повторно се мести за одмерување на силите. Новата класа C е на…
Други тестови

Споредба на Auto Bild: Mercedes C против Audi A4 и BMW 3

Германскиот магазин прв ги спореди трите вечни конкуренти од премиум сегментот во средната класа. Предизвикувач е новата класа С на…
Вести

Leon Cupra го победи Golf GTI на тест на Auto Bild

Долго време Volkswagen ги стегаше уздите на шпанската марка. Но, стратегијата се смени. Спортските модели многу подобро му прилегаат на…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729