шкода

Пазар

Кина останува најголем пазар за Skoda

Skoda во јануари испорачала 103.800 возила на светскиот пазар, што е за 10,7% повеќе отколку во првиот месец лани и…
Пазар

Skoda во замена за Volkswagen на северноамериканскиот пазар?

Skoda дефинитивно се подготвува за враќање на пазарот во Северна Америка, како зајакнување на концернот. Експертите предлагаат и радикален чекор, позицијата на…
Историја

Како се случи Škoda Two Door да стане Tudor

Еден од најзначајните модели во историјата на Škoda се појави пред 70 години. Музејот на чешката марка го прославува јубилејот…
Нови модели

Kodiaq е името на големиот теренец на Skoda

Новиот спортски теренец на Skoda ќе биде претставен во втората половина од годинава и ќе носи име според видот мечки…
Вести

Skoda е автомобилската ѕвезда на Европските филмски награди во Берлин

Skoda беше задолжена за превозот на ѕвездите на Европските филмски награди. За одбележување на својата 120-годишнина, чешката марка обезбеди и…
Featured

Тест: Skoda Superb 2.0 TDI Ambition

Уште од дизајнот на новиот Skoda Superb, многумина прво ќе реагираат: Зошто Volkswagen го загрозува сопствениот Passat? Но, секако дека…
Вести

Јубилеј на Skoda: 12 милиони автомобили од Млада Болеслав

Во својата 110-годишна историја, матичната фабрика на Skoda во Млада Болескав денес го произведе 12-милионитиот автомобил. Модел што оттука излегол…
Нови модели

Škoda Superb Combi со багажник од два метра кубни

Комби изведбата на чешкиот знаменосец ќе стартува со продажба наесен, со багажник со зафатнина од безмалку два метра кубни. Со…
Вести

Прв службен настап на новиот Skoda Superb во светскиот хокеј

Знаменосецот на Skoda ќе биде главниот автомобилски играч во претстојното светско првенство во хокеј во Чешка. Тоа е прво појавување…
Најдобар избор

Skoda Fabia против Opel Corsa: Која е подобар избор?

Двајца новодојденци го привлекуваат вниманието во градската класа. Новата генерација на чешкото Polo настапува против фејслифтот на Corsa. Обата модела…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729