хибриден погон

Пазар

Фирми во Британија ги заменуваат дизелите во возните паркови

Големите компании се префрлуваат на хибриден и електричен погон многу порано отколку што предвидуваа аналитичарите. Во јануарската продажба во Велика…
Пазар

Toyota лани продала над 1,5 милион хибридни автомобили

На светскиот пазар лани се продадени над 1,52 милион автомобили од корпорацијата Toyota со електрифицирана погонска спрега. Тоа е за…
Тест

Lexus NX 300h F Sport: Луксуз со двотарифно броило

Хибриден погон во комбинација со спортски пакет. Lexus NX 300h докажува дека спортското возење не е неспојливо со погонот со…
Вести

Хибридите на BMW им трошеле премногу на германските министри

Функционери во неколку германски министерства се пожалиле до BMW поради превисоката потрошувачка на гориво на државничките лимузини со плаг-ин хибриден…
Пазар

Европа во купувачка еуфорија по хибридни автомобили

Продажбата на хибридни автомобили на европскиот пазар забележа огромен пораст во првото тромесечје. Најмногу нови сопственици на возила со алтернативен…
Теми

Новите хибридни модели ќе ги потиснат дизелите од пазарот

Продажбата на автомобили со хибриден погон на европскиот пазар лани достигнала над 400.000 примероци, што претставува раст од една третина.…
Вести

Хибриден Ford Transit вози по лондонските улици

Ford планира со своите возила да придонесе за подобрување на квалитетот на воздухот во Лондон. Во период од една година,…
Пазар

Норвешка лани регистрирала 45.000 нови електрични автомобили

Скандинавската земја што ја предводи електричната револуција во светот, лани ја зголемила продажбата на електрични и плагин-хибридни возила за една…
Пазар

Хибридите на Toyota со рекордна продажба откако Европа го напушта дизелот

Во дваесеттата година од првиот Prius, на јапонскиот специјалист за хибриден погон му останува бришан простор за неговите модели со…
Вести

Седумтонски камион со хибриден погон троши 11,8 литри

Хибридниот погон не ги заобиколува ниту камионите. Марката Fuso, којашто припаѓа на концернот Daimler, го нуди 7,5 тонскиот Canter 7C15…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729