турција

Против досада

Сега и Турците му се налутија на Continental

Во минатата седмица, реклама на Mercedes предизвика остри реакции во Кина, а сега следи Турција, поради видеото што го објави…
Вести

Турција повторно ќе произведува сопствен автомобил

Турскиот претседател Ердоган сака неговата земја повторно да има автомобил „Made in Turkey“. Производството би започнало веќе за три години.…
Вести

Турски електромобил е подобар и побезбеден од Tesla

Турски научници направија електричен автомобил, којшто неодамна ја заврши турата низ балканските земји. Pehlivan Elektrak сега треба да оди во…
Вести

Турски научници измислија пат што сам се одмрзнува

Фрлањето сол врз патиштата може да стане непотребно. Турски научници развија нов вид на асфалт што спречува на неговата површина…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729