Скопје

Теми

Топ 10 Најголеми заблуди околу аерозагаденоста во Македонија

Како што граѓаните и институциите стануваат свесни за сериозноста на проблемот со аерозагаденоста, така се чини дека подеднакво се загадуваме…
Без категорија

Додека Скопје повторно се души: Во Стразбур само со еколошка вињета

Експертите веќе половина деценија го наоѓаат изворот на отровниот воздух во македонските градови. По теоријата со алуминиумот, последното сознание укажува…
Теми

Со новиот полнач во Скопје, Европа има вкупно 118.131 полначи за електромобили

Македонија се приклучува на електричниот бран. Со новиот полнач во Скопје, во таканаречениот Кинески ѕид, нашата престолнина отсега прикажува четири…
Вести

Отворен новиот центар за Jaguar и Land Rover во Скопје

Со пригодна музичко-сценска изведба во средата официјално беше отворен новиот ексклузивен центар за Jaguar и Land Rover во Скопје. Новиот…
Вести

Bosch со комплетна сервисна поддршка во Македонија

Марката што е прв избор при сервисирањето и одржувањето на автомобилите отсега е застапена со комплетна услуга во новиот Bosch…
Вести

Критична маса в среда има „Визија за Македонија на точак“

Утре на 30-ти ноември во Скопје ќе се одржи 55-та Критична маса. Во екот на предизборните кампањи, организацијата посочува дека…
Вести

„Историски“ спектакл на Еуроимпекс и автоклубот Џип Рели Спорт

Како што се очекуваше, традиционалната изложба на историски возила, во саботата во Градскиот парк во Скопје предизвика голем интерес кај…
Вести

Меѓународен собир на историски возила во Градскиот парк во Скопје

Во сабота ќе се одржи голема изложба на олдтајмери во Градскиот парк во Скопје, во организација на автоклубот Џип Рели…
Историја

Викенд во духот на историјата во Еуроимпекс

Дури 85 олдтајмери се собраа викендов во Скопје да потсетат на старите времиња. Настанот во организација на Еуроимпекс и АМК…
Вести

Мак Аутостар со повеќе премиери на Саемот за Транспорт

Автобусот на 2014 година на Setra е големото изненадување на Саемот за транспорт. Покрај него, Мак Аутостар ги прикажува и…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729