саем на автомобили

Салони

Салонот во Бремен ја отвори сезоната на олдтајмери

Под мотото „Гран Туризмо 2+2: Џетсет за улиците“, во германскиот град Бремен започна првиот салон за олдтајмери во годинашниот календар.…
Салони

Женева 2015: Теренецот на Seat добива конечна форма

Подолго време се најавува компактниот теренец на Seat. Шпанците сега и официјално потврдија дека тој ќе стартува в година, а…
Салони

Женева 2015: Edag Light Cocoon има „платнена“ каросерија

Специјалистот за автомобилски инженеринг од германскиот Визбаден го претстави своето 16-то концептно возило на салонот во Женева. Каросеријата на компактниот…
Нови модели

Женева 2015: За GTR мора прво да се поседува McLaren P1

Една од највозбудливите премиери на женевскиот салон е McLaren P1 GTR. Овој болид со хибриден погон и моќност од 1000…
Нови модели

Женева 2015: Qoros 3 City SUV е новиот кросовер од Кина

Наспроти вообичаената практика на додавање имиња што немаат допирна точка со реалната примена на возилото, кинескиот Qoros го нарекува својот…
Нови модели

Женева 2015: Kia Sportspace е идното големо комби на Корејците

Kia претстави студија на комби од средната класа на салонот во Женева, којашто е мошне блиску до сериски модел и…
Нови модели

Женева 2015: Lotus Evora 400 е најбрзиот модел на Британците

Lotus премиерно го прикажа новиот Evora 400 на салонот во Женева, како најбрз сериски модел во историјата на спортската марка…
Нови модели

Женева 2015: Suzuki најавува нов модел за почетокот на следната година

Преку концептното возило iK-2 што е прикажано премиерно на салонот во Женева, Suzuki го најавува идниот малечок автомобил, којшто ќе…
Нови модели

Женева 2015: Qashqai од Renault

Откако партнерот Nissan постигна исклучителен успех со продажбата на Qashqai, сега и Renault претставува компактен кросовер. Французите го претставија новиот…
Нови модели

Женева 2015: Премиера на Hyundai i20 во верзија со три врати

Hyundai ќе ја продава верзијата на i20 со три врати како независен купе модел со дизајн што се разликува од…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729