продажба

Пазар

Рекордно тримесечје за Tesla: Загуба од половина милијарда долари

Tesla во последното тримесечје од ланската година забележала минус од 550 милиони долари. Тоа не ги колеба акционерите во компанијата,…
Пазар

Кина останува најголем пазар за Skoda

Skoda во јануари испорачала 103.800 возила на светскиот пазар, што е за 10,7% повеќе отколку во првиот месец лани и…
Пазар

Volvo продал за една четвртина повеќе автомобили во јануари

Volvo имаше одличен старт на годината, со раст во продажбата од 22,4 проценти во јануари. Сите главни пазари се во…
Пазар

Suzuki вози кон нова рекордна година

Во првите девет месеци од деловната година Suzuki бележи зголемување во продажбата, прометот и заработката. Голем раст има на европскиот…
Пазар

Mercedes повторно ги натпродаде BMW и Audi

Mercedes цврсто ја држи лидерската позиција во премиум сегментот и нема изгледи дека ќе попушти. Со раст од околу 10…
Пазар

Toyota за една година продаде 2,5 милиони автомобили во САД

Северноамериканскиот огранок на Toyota ги објави годишните бројки. Продадени се близу 2,5 милиони автомобили, вклучувајќи над 300.000 возила од престижната…
Вести

Германците ниту со пари не се тераат да возат на струја

Автонацијата не ги заменува тукутака своите бензинци и дизели со електромотор. Субвенцијата за електрични и плагин хибридни автомобили во висина…
Пазар

Дизелот сé помалку интересен за возачите во Европа

На европскиот пазар во октомври се продале 1.202.877 возила или за 5,6% повеќе отколку во истиот месец лани. Тоа е…
Пазар

Топ 10 Најпродавани електрични автомобили во Европа

Над 70.000 електрични автомобили се продале на европскиот пазар во првите три квартали. Продажбата зема сé поголем замав. Веќе в…
Теми

Дамите бараат дилерите да ја поправат услугата во салоните

Кога дамите купуваат автомобил, поважен е начинот на којшто им се пристапува, отколку квалитетите на самиот автомобил. Насмевката на персоналот…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729