Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes

пневматици

Екологија

Прашината од автомобилските гуми под лупа на еколозите

Научниците и водечките компании започнаа истражувачки проект којшто до крајот на деценијава треба да даде одговор на прашањето: Каде завршува…
Гуми

АДАК Тест на гуми за сите сезони

Со четири оцени „добро“ и дури пет оцени „доволно“, гумите за сите сезони не се покажаа во најдобро светло на…
Гуми

Новини од Мотоцентар: Овие гуми се „GT“ за терен

Возачите кои практикуваат своите теренски возила да ги возат и надвор од асфалтот добиваат избор од уште два модела на…
Гуми

Тест на летни гуми на АДАК: Димензија 175/65 R14 T

Премиум марките ќе мора да вложат повеќе во развојот на своите скапи гуми, за да ја оправдаат цената во споредба…
Гуми

Тест на летни гуми на АДАК: Обичните марки на исто ниво со премиум гумите

Вкупно 30 модели на летни гуми во две димензии мораа да ги докажуваат своите квалитети според строгите критериуми на тестот…
Гуми

Теренските гуми не се за возење по асфалт

Продолжување на патот на сопирање на 50 метри, „пливање“ веќе при 60 километри на час, преполовена странична стабилност. Темелни тестирања…
Гуми

Dunlop произведува нови пневматици за спортските олдтајмери

Сопствениците на олдтајмери не сакаат на своите скапоцени возила да монтираат гуми од модерните генерации. Dunlop им излегува во пресрет…
Технологија

Goodyear со гума што мисли, чуствува, се менува – и топчеста е

Гумите во иднина веројатно ќе имаат форма на топка. Така барем изгледа иднината според Goodyear. Но, не е се во…
Совети

Овие обврски за зимска опрема важат во европските земји

Дали знаете дека во Австрија се плаќа казна до 5.000 евра доколку не се почитуваат одредбите за зимска опрема во…
Гуми

Dunlop Winter Sport 5 со најдобри резултати на тестовите на зимски гуми

Германските магазини ADAC, Auto Bild, Auto Bild Allrad, Auto Bild Sportscars, Auto Motor und Sport и Sport Auto на тестирањата…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3730