плагин-хибрид

Пазар

Mitsubishi Outlander PHEV надмина 100.000 продажби во Европа

Во четвртата година од неговото пристигање на пазарот, Mitsubishi Outlander PHEV ја достигна звучната бројка од 100.000 продадени примероци на…
Пазар

Норвешка лани регистрирала 45.000 нови електрични автомобили

Скандинавската земја што ја предводи електричната револуција во светот, лани ја зголемила продажбата на електрични и плагин-хибридни возила за една…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729