пазар

Пазар

Кина останува најголем пазар за Skoda

Skoda во јануари испорачала 103.800 возила на светскиот пазар, што е за 10,7% повеќе отколку во првиот месец лани и…
Пазар

Volvo продал за една четвртина повеќе автомобили во јануари

Volvo имаше одличен старт на годината, со раст во продажбата од 22,4 проценти во јануари. Сите главни пазари се во…
Пазар

Suzuki вози кон нова рекордна година

Во првите девет месеци од деловната година Suzuki бележи зголемување во продажбата, прометот и заработката. Голем раст има на европскиот…
Пазар

Mercedes повторно ги натпродаде BMW и Audi

Mercedes цврсто ја држи лидерската позиција во премиум сегментот и нема изгледи дека ќе попушти. Со раст од околу 10…
Пазар

Toyota за една година продаде 2,5 милиони автомобили во САД

Северноамериканскиот огранок на Toyota ги објави годишните бројки. Продадени се близу 2,5 милиони автомобили, вклучувајќи над 300.000 возила од престижната…
Пазар

Дизелот сé помалку интересен за возачите во Европа

На европскиот пазар во октомври се продале 1.202.877 возила или за 5,6% повеќе отколку во истиот месец лани. Тоа е…
Теми

Луксузна стока вредна 1.160 милијарди евра се продала годинава низ светот

Светот годинава потрошил за 5 проценти повеќе пари за луксузна стока отколку лани. Најголем пораст има кај парфемите, облеката и…
Пазар

Големите теренци се продаваат повеќе од лимузините

Напливот од нови теренци од премиум марките ја потисна продажбата на класичните бизнис-лимузини. Европските купувачи почесто се решаваат за Mercedes…
Пазар

Volvo XC90 на пат да стане најпродаван голем теренец на европскиот пазар

Пазарот на големи теренци годинава е за една третина зголемен во споредба со лани, со 185.000 продадени примероци во сегментот…
Пазар

Рускиот пазар за првпат забележа пораст по две години

Ниските цени на нафтата и санкциите од Западот по заземањето на Крим доведоа до тешка економска криза во Русија. Пазарот…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729