олдтајмери

Историја

Олдтајмери вредни 20 милиони евра бараат нови сопственици на Техно Класика

Преку 100 олдтајмери од сите временски периоди ќе се појават на наддавањето во рамките на Техно Класика Есен во претстојниот…
Пазар

На овие олдтајмери најмногу им пораснала вредноста

Неколку денови остануваат до отворањето на најголемиот салон на олдтајмери во светот, Техно Класика во Есен. Пазарните аналитичари исто така…
Салони

Салонот во Бремен ја отвори сезоната на олдтајмери

Под мотото „Гран Туризмо 2+2: Џетсет за улиците“, во германскиот град Бремен започна првиот салон за олдтајмери во годинашниот календар.…
Вести

Концептен автомобил за 40.000 евра, тркачки Citroen за 20.000 евра

Автомобили на Citroen и колекционерски предмети во вкупна вредност од близу 800.000 евра се продадоа на онлајн-наддавање минатиов викенд. Возилата…
Магазин

Стари легенди добиваат нова младост со електричен погон

Мала британска работилница дава голем придонес за утрешната мобилност – едноставно поврзувајќи ја со минатото. Тие ги префрлуваат гласните и…
Гуми

Dunlop произведува нови пневматици за спортските олдтајмери

Сопствениците на олдтајмери не сакаат на своите скапоцени возила да монтираат гуми од модерните генерации. Dunlop им излегува во пресрет…
Историја

Hispano-Suiza од 1927 прогласен за најдобро сочуван олдтајмер

На престижниот автомобилски собир покрај езерото Комо во Италија, Hispano–Suiza T49 беше прогласен за најдобро сочуван олдтајмер за годинава. Највисокото…
Магазин

Олдтајмери во коишто најмногу вреди да се инвестира

Вложувањето во олдтајмери во последнава декада носи поголема заработка отколку тргувањето со стар накит или уметнички дела. Но, правилниот избор е…
Вести

Aston Martin DB5 е прв олдтајмер продаден преку социјални медиуми

На наддавањето на аукциската куќа Coys, примерок од Aston Martin DB5 од 1964 година се продаде за близу милион евра.…
Вести

„Историски“ спектакл на Еуроимпекс и автоклубот Џип Рели Спорт

Како што се очекуваше, традиционалната изложба на историски возила, во саботата во Градскиот парк во Скопје предизвика голем интерес кај…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729