македонија

Теми

Дебатата за иднината на автомобилизмот започнува од МАНУ

Од врвната македонска научничка институција произлезе студија којашто нуди единствена основа за воспоставување правилни политики во управувањето со автомобилскиот возен…
Вести

Дизелот ја губи пазарната трка во Германија

Аферата со дизелот и големите државни субвенции за електричните и хибридните возила го сведоа уделот на возилата со дизел мотор…
Краток тест

Lexus LC 500h: Пристојна манифестација на безобразно

Овој Lexus LC 500h прави секој ентузијаст што ќе се најде зад воланот да се запраша дали воведувањето на мекдоналдс-производството…
Вести

Lexus LC во Скопје демонстрираше врвна уметност во создавањето автомобили

Уште едно поглавје на хибридниот погон е прикажано пред македонската публика под знакот на Toyota, поточно на нејзината престижна марка…
Теми

Топ 10 Најголеми заблуди околу аерозагаденоста во Македонија

Како што граѓаните и институциите стануваат свесни за сериозноста на проблемот со аерозагаденоста, така се чини дека подеднакво се загадуваме…
Без категорија

Додека Скопје повторно се души: Во Стразбур само со еколошка вињета

Експертите веќе половина деценија го наоѓаат изворот на отровниот воздух во македонските градови. По теоријата со алуминиумот, последното сознание укажува…
Теми

Со новиот полнач во Скопје, Европа има вкупно 118.131 полначи за електромобили

Македонија се приклучува на електричниот бран. Со новиот полнач во Скопје, во таканаречениот Кинески ѕид, нашата престолнина отсега прикажува четири…
Вести

Новиот Renault Koleos стартува со продажба во Македонија

Новата генерација на Renault Koleos стартува со продажба во Македонија, со цена за основната моделска изведба од 30.000 евра. Гамата на…
Теми

Зошто (не) ги почитуваме сообраќајните правила

Безбедноста во сообраќајот секоја година се влошува за еден до два проценти. Можеби тоа сé уште не е причина за…
Featured

Паметни лежечки полицајци од Македонија на чекор пред производство

Домашна стартап-компанија основана од докажани експертски имиња веќе е пред фаза на производство на својот изум кој применува алгоритам во…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729