лексус

Тест

Lexus NX 300h F Sport: Луксуз со двотарифно броило

Хибриден погон во комбинација со спортски пакет. Lexus NX 300h докажува дека спортското возење не е неспојливо со погонот со…
Краток тест

Lexus LC 500h: Пристојна манифестација на безобразно

Овој Lexus LC 500h прави секој ентузијаст што ќе се најде зад воланот да се запраша дали воведувањето на мекдоналдс-производството…
Вести

Lexus LC во Скопје демонстрираше врвна уметност во создавањето автомобили

Уште едно поглавје на хибридниот погон е прикажано пред македонската публика под знакот на Toyota, поточно на нејзината престижна марка…
Нови модели

Премиера на новата генерација на Lexus RX на салонот во Њујорк

Lexus од минатата година напаѓа во компакт класата на спортските теренци со агресивно дизајнираниот NX. Наскоро следува премиерата на поголемиот…
Салони

Женева 2015: Европско деби на Lexus LF-C2

По светската премиера на салонот во Лос Анџелес во минатиот ноември, Lexus LF-C2 доживува европско деби во Женева. Студијата на…
Екологија

Toyota продаде седум милиони автомобили со хибриден погон

Светската продажба на хибридни возила на концернот Toyota достигна седум милиони примероци. Продажбата расте, за само девет месеци се испорачани…
Нови модели

Новиот теренец Lexus NX сече со остриот дизајн

Серискиот примерок што произлезе од радикалната студија LF-NX е готов да се појави во салон. Изгледот е потсмирен наспроти студијата,…
Нови модели

Серискиот Lexus NX останува верен на изгледот на студијата

Ако некој се сомневаше дека Lexus ќе има храброст да го задржи прогресивниот изглед на студијата LF-NX за серискиот модел,…
Тест

Тест • Lexus IS 300h F Sport

Предноста на Lexus во хибридниот погон е толку голема што трката со конкуренцијата изгледа како игра на мачка и глушец.…
Нови модели

Lexus NX го има вистинскиот изглед

Новиот спортски теренец на Lexus ќе изгледа слично на студискиот автомобил што предизвика многу контроверзи при премиерата во Франкфурт. Или…

Откриен е Adblock

Ќе ни помогнете доколку ја исклучите вашиата блокада за реклами

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/automedi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3729